Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

V PRZEGLĄD PIOSENKI POLSKIEJ "KOCHAM CIĘ OJCZYZNO"

Sukcesy nieporęckich Seniorów.
24 kwietnia 2017 r.w Ośrodku Kultury „Arsus” odbył się V PRZEGLĄD PIOSENKI POLSKIEJ „KOCHAM CIĘ OJCZYZNO”.
Celem przeglądu jest krzewienie polskiej tradycji oraz historii w piosence i pieśni, ukazywanie ciągle aktualnych walorów pieśni i piosenek polskich, promocja osób utalentowanych muzycznie i motywowanie ich do systematycznego doskonalenia swoich umiejętności. Umożliwienie publicznej prezentacji umiejętności wokalnych i muzycznych oraz wyróżnienie najciekawszych występów i promocja laureatów. Konfrontacja zespołów w duchu życzliwości i radości wspólnego muzykowania.
Konkurs miał charakter otwartego przeglądu, w którym brały udział osoby i zespoły powyżej 50. roku życia z województwa mazowieckiego: amatorskie zespoły wokalne, wokalno - instrumentalne, chóry, duety, solistów z placówek kulturalnych a także twórców działających samodzielnie.
Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie reprezentowały dwa zespoły Echo Nieporętu i Młodzież 50+ a także soliści.
W piątek 28 kwietnia zostały wręczone nagrody a także odbył się koncert laureatów. Zespół Echo Nieporętu otrzymał wyróżnienie w kategorii zespól wokalny, wyróżnienie także otrzymali także Celina Kryjom i Grzegorz Orliński w kategorii soliści. W kategorii duety wyróżnienie dla Janiny Tarwackiej i Kazimierza Kornatowskiego.
Zespół Młodzież 50+ zdobył drugie miejsce w kategorii zespół wokalno-instrumentalny. Drugie miejsce w kategorii soliści zajęli Janusz Świerczewski, Igor Jaszczuk.
Gala koncertowa upłynęła w miłej atmosferze. Nagrodzeni i wyróżnieni laureaci zaprezentowali szerokiej publiczności swoje nagrodzone prezentacje. Ilość zdobytych przez seniorów nagród i wyróżnień świadczy o dobrym przygotowaniu artystycznym obu grup.

Umieszczono: 06.05.2017 r., godz. 14.56