Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Nieporęcki Piknik Rodzinny już za nami...

Impreza z pszczółkami w tle...
W sobotnie popołudnie (13.05.2017r.) świętowało nieporęckie sołectwo. Wspólnymi siłami Pani Sołtys, Rady Sołeckiej, Radnych Sołectwa Nieporęt, Nieporęckiego Stowarzyszenia Historycznego, OSP Nieporęt, Gminnego Ośrodka Kultury został zorganizowany „Nieporęcki Piknik Rodzinny – 630 lat Nieporętu”.
Cała impreza nawiązywała do początków Nieporętu, kiedy był on osadą bartniczą. W związku z tym motywem przewodnim przedsięwzięcia były pszczoły.
Wszystkich przybyłych powitała Pani Sołtys Nieporętu Halina Okońska i Dyrektor GOK Bogusława Oksza – Klossi. Kilka ciepłych słów do zebranych powiedział również Wójt Gminy Nieporęt – Sławomir Maciej Mazur. Wydarzenie było również okazją do podziękowań za dotychczasową współpracę i wsparcie GOK-u, dla Anety Wasiluk - Komendant Komisariatu Policji w Nieporęcie, Joanny Mizerskiej - Komendant Straży Gminnej Nieporęt oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. W imieniu strażaków podziękowania przyjął Piotr Powała.
Miłą i zaskakującą niespodzianką dla gości przybyłych na piknik były dwie piosenki przygotowane specjalnie na tą okazję przez wymienionych wyżej Organizatorów. Grupa „nieporęckich pszczółek” wspierana przez „Strefę Szefa” i akompaniatorkę Bogusławę Segiet, zaśpiewała „W nieporęckim lesie” i „Piosenkę Rady Sołeckiej”. Tekst do piosenek napisała Anna Gołębiewska (aktorka Teatru Obrzędowego z GOK).
W dniach 25-28 maja 2017 „Strefa Szefa” będzie reprezentować Nieporęt w Gminie Partnerskiej na Słowacji, podczas Pikniku grupa zaśpiewała przepiękną słowacką pieśń, którą zaprezentuje również podczas występu na Słowacji.
Na nieporęckiej scenie zaprezentowało się wielu artystów amatorów z Gminnego Ośrodka Kultury oraz jego Filii, ale jak słusznie wspominała Iwona Kupisiewicz – Pszczółka prowadząca całą imprezę – występy sceniczne tego dnia były bardzo profesjonalne. Widzowie zobaczyli „ECHO NIEPORĘTU”, miłośników japońskiego miecza – grupę Iaido pod wodzą Radosława Januszkiewicza, Teatr MIMOWSZYSTKO ze sztuką „W muzeum”, grupę karateków z Kątów Węgierskich, MŁODZIEŻ 50+ z przedstawieniem „Jak to drzewiej wiosnę witano”, urocze małe BALETKI, wokalistki z BAJLANDO MINI, TEATR B z przedstawieniem „Imbryk”, grupy wokalne - BUM TARARA, HOCKI KLOCKI SCHOW, TEATR OBRZEDOWY z przedstawieniem „Gaik” oraz PIENA VOCE w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków.
Poza sceną w trakcie imprezy było również mnóstwo atrakcji. Uczestnicy Pikniku mogli skorzystać z monidła (dla osób chcących na chwilę zamienić się w pszczółki – miejsce, gdzie można zrobić sobie zdjęcie).
Dla miłośników historii była „Wystawa pamiątek i fotografii związanych z historią Gminy Nieporęt” przygotowana przez członków Nieporęckiego Stowarzyszenia Historycznego. Wystawa znajduje się na wieży stanowiącej również cudowny punkt widokowy, można z niej zobaczyć panoramę Nieporętu.
Kolejną atrakcją cieszącą się bardzo dużym powodzeniem był Marszobieg. Wśród uczestników tej zabawy zostało rozlosowanych 10 atrakcyjnych upominków.
Dla najmłodszych uczestników była ogromna dmuchana zjeżdżalnia, gigantyczne bańki mydlane, zawody fitnessowe z Panem Karolem Chmielem, zaś LSURF - szkoła windsurfingu przygotowała m.in. równoważnie na której można było spróbować jak utrzymać się na desce. Dla najlepszych były nagrody.
Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że przygotowane przez nas rejsy tramwajem wodnym i gaszenie „pożaru” z OSP Nieporęt cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.
Podczas imprezy płonęło ognisko a Organizatorzy zapewnili kiełbaski.
Wszystkie atrakcje były bezpłatne.
Wieczorem został rozstrzygnięty gminny konkurs plastyczny oraz wręczono nagrody. Jury konkursu „Na najpiękniejszą pszczołę i najpiękniejszy ul (barć)” Halina Okońska, Danuta Kos i Janusz Śliziński postanowiło przyznać następujące nagrody:
najpiękniejszą pszczołę wykonały Milena i Aleksandra Zielińskie a najpiękniejszą barć – Mateusz Powała. Nagrodami w konkursie były bony podarunkowe do empiku o wartości 100 zł każdy.
Po wręczeniu nagród uczestnicy Pikniku bawili się przy muzyce zespołu „Aż po świt”. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok na kolejny nieporęcki piknik.

Umieszczono: 16.05.2017 r., godz. 11.49