Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Trzeci tydzień Akcji Lato

Zegrze i Nieporęt w akcji...
Trzeci tydzień Akcji Lato rozpoczęliśmy w Parku Linowym „Radocha”. Przez trzy godziny dzieci miały okazję bawić się na świeżym powietrzu, pokonując trasy: żółtą, zieloną, niebieską a nawet czerwoną.

W środę pojechaliśmy do kina Praha na film „Wielka Mała Stopa”, po obejrzeniu filmu wszystkie dzieci wzięły udział w warsztatach z Sierżantem Borsukiem. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa, m.in. omawiane były przepisy ruchu drogowego, zasady jazdy na rowerze oraz jak zachowywać się w sytuacjach, kiedy zaczepia nas ktoś obcy.

Czwartkowa Akcja Lato odbyła się w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe w Szkółce Kontenerowej w Skierkach.
Pani Dorota Rybkowska oprowadziła nas po gospodarstwie i opowiedziała o najciekawszych rzeczach związanych z przyrodą. Dzieci miały okazję zobaczyć spreparowane zwierzęta, m.in. borsuka, lisa, jeża czy sójkę. Dowiedzieliśmy się jak borsuki kopią nory, których budowa przypomina kilkupokojowe wille i jak „sprytnie” przejmują te nory lisy. Widzieliśmy hale siewu drzewek i gigantyczne zraszacze, pod które „niechcący” weszli nasi podopieczni. Piękna pogoda sprawiła, że ciuchy schły bardzo szybko. Na koniec zjedliśmy kiełbaski pieczone nad ogniskiem.

W piątek zajęcia odbyły się Gminnym Ośrodku Kultury w Nieporęcie.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych – tworzyły piękne kompozycje kwiatowe z popcornu (część „materiałów plastycznych” znikała w brzuszkach naszych uczestników). Tego dnia również wszyscy wzięli udział w zajęciach robotyki.
Dziękujemy Pani Beacie Laudańskiej za współpracę i poświęcony nam czas.
Na finał trzeciego tygodnia odbył się pokaz doświadczeń z suchym lodem, który przygotowała dla nas Anna Ząbek.

Umieszczono: 18.08.2017 r., godz. 13.16