Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Święto Ziemniaka

Dożynki Gminne w Stanisławowie Drugim
Gdy gminna flaga powędrowała na maszt, rozpoczęła się polowa msza święta celebrowana przez księdza Tomasza Osiadacza. Przed sceną stanęły dożynkowe kompozycje przygotowane przez poszczególne sołectwa, które zostały uroczyście przekazane księdzu, w podzięce za tegoroczne plony oraz dary. Oprawę artystyczną mszy świętej zapewniła Schola Otwartych Serc. Po zakończeniu liturgii nastąpiło uroczyste rozpalenie dożynkowego ogniska.

Kiedy ognisko już płonęło przyszedł czas na prezentacje sceniczne mieszkańców gminy Nieporęt. Pierwsza wystąpiła Schola Otwartych Serc czyli grupa rozśpiewanych uczniów ze szkoły w Izabelinie. Następnie zaprezentowała się grupa taneczna Crazy Girls z Wólki Radzymińskiej i AVOK Dance Studio, które prowadzi zajęcia breakdance w Kątach Węgierskich. Potem na scenie zaśpiewały zespoły: Młodzież 50+ ze Stanisławowa Drugiego
i Echo Nieporętu z Nieporętu.
Podczas Dożynek nastąpiło rozstrzygnięcie „Konkursu na najładniejszy ogród”. Z rąk pana Wójta Macieja Mazura i kapituły konkursowej laureaci odebrali nagrody w postaci sprzętu ogrodniczego. Były też konkurencje które odbywały się podczas trwania imprezy. Jedną z nich było show kulinarne „Gotuj z Maciejem”. Z kuchni sprawnych i rezolutnych kucharzy wyszła kiszka ziemniaczana, której mogli posmakować uczestnicy festynu. W drodze konkursu wyłoniona została para królewska. Aby otrzymać koronę kandydat na króla musiał ubić jak najszybciej pianę z białek a kandydatka na królową wbić gwoździe w pieniek (równie szybko). Najszybciej swoje konkurencje wykonali: Beata Kostro i Emil Wiktorowicz, którzy będą panowali do następnego Święta Ziemniaka.
Przez cały dzień występom artystycznym towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Sołtysi przygotowali fantastyczny poczęstunek dla wszystkich uczestników. Rancho Bena tradycyjnie zaprosiło na pyszne placki ziemniaczane a Event Impression na grochówkę. W gminnym stoisku promocyjnym zorganizowany został kącik dla dzieci, a w nim animacje, zajęcia plastyczne, loteria, konkursy. Policjanci z Komisariatu Policji w Nieporęcie, znakowali rowery. Do swojego stoiska informacyjno-promocyjnego, przy którym odbywały się gry, zabawy, quizy dla dorosłych, dla dzieci z nagrodami i upominkami zaprosił również nasz Sponsor GAZ-SYSTEM S.A. . Natomiast w strefie zabaw na dzieci czekały bezpłatne atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie i zamki, eurobungee oraz samochodziki.
Gdy przyszła pora na wieczorne tańce, najpierw zaprosił na nie zespół Aż Po Świt następnie DJ LIGT, a po nich Bayera. Zabawa ze wszystkimi artystami była doskonała.
Organizatorzy Święta Ziemniaka bardzo dziękują wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie dożynek i świętowali wspólnie z nami ten dzień. Szczególne podziękowania składamy naszym sponsorom: Operatorowi Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., firmom BERICAP I KK POL a także Ranchu Bena i Jerzemu Rembelskiemu - Event Impression.

Umieszczono: 03.10.2017 r., godz. 12.39