Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

5 lat "Echa Nieporętu"

19 października świętowaliśmy piąte urodziny chóru \\\"Echo Nieporętu\\\"
Zespół „Echo Nieporętu” powstał w 2012 r., z inicjatywy dyrektora GOK Bogusławy Oksza Klossi. To pani Dyrektor orędowała za ideą śpiewania, namawiała i przekonywała Seniorów działających w nieporęckim Klubie Seniora, że mogą i potrafią stworzyć zespół. Trud się opłacił. W listopadzie tegoż roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Nieporęcie odbył się inauguracyjny koncert zespołu. Opiekunem artystycznym zespołu jest pan Grzegorz Orliński. Na początku działalności z zespołem współpracował pan Piotr Śmiejczak, akompaniując na akordeonie. Obecnie wsparciem muzycznym dla zespołu jest pan Wojciech Święcicki.
Zespół aktywnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych, patriotycznych
i kościelnych w Gminie Nieporęt. Reprezentuje również naszą społeczność
na festiwalach, konkursach i przeglądach. Oto niektóre z nich:
Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów – „Teraz My”
Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza”
Festiwalu Sołectw w Skrzeszewie
PRZEGLĄD PIOSENKI POLSKIEJ „KOCHAM CIĘ OJCZYZNO”
Senioralia w Legionowie

     W październiku – miesiącu Seniora – swoje pięciolecie świętował chór „Echo Nieporętu”. Uroczysty koncert odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury, miejscu spotkań i prób zespołu. 19 października, kilka minut po 13:00, licznie zgromadzoną publiczność powitał chórmistrz i opiekun „Echa” – Grzegorz Orliński w towarzystwie wokalistki, Kingi Gębicz. Wśród widzów szczególnie gorąco powitano Starostę Powiatu Legionowskiego – Roberta Wróbla oraz radną powiatu – Agnieszkę Powałę.
     Pan Starosta, gratulując chórowi z okazji jubileuszu, podkreślił wielki zapał chórzystów i ciągłe poszerzanie repertuaru. W uznaniu dotychczasowych osiągnięć, przekazał na ręce dyrygenta specjalne podziękowania i zaprosił wszystkich obecnych na tort ufundowany przez starostwo. Szczególne wyrazy uznania nasi Seniorzy otrzymali od władz Gminy Nieporęt. W imieniu Wójta, serdeczne życzenia złożyła naszym seniorom pani Alicja Sokołowska. Uroczystość zaszczycił swą obecnością również ks. Proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Nieporęcie Władysław Trojanowski.
      W części pierwszej zaprezentowali się przyjaciele „Echa Nieporętu” – zaproszeni specjalnie na tę okazję seniorzy z zespołu wokalnego „Młodzież 50+”, pracujący na co dzień w filii GOK w Stanisławowie Drugim. Na tę okazję przygotowali kilka skocznych utworów biesiadnych. Potem scenę zajęli szanowni jubilaci. Ich występowi akompaniował, jak zwykle, pan Wojciech Święcicki. Wśród prezentowanych przez chór pieśni znalazł się utwór przygotowany specjalnie na piąte urodziny zespołu. Na zakończenie każdy z wokalistów otrzymał książkowy upominek, ufundowany także przez Starostwo Powiatowe.
      Po koncercie przyszedł czas na skosztowanie jubileuszowego tortu oraz degustację potraw i smakołyków przygotowanych przez samych seniorów. Po krótkim posileniu się i niezbędnym odpoczynku, wszyscy uczestnicy i widzowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. Nasi seniorzy po raz kolejny udowodnili, że nie brak im sił i prawdziwie ułańskiej fantazji.

Umieszczono: 20.10.2017 r., godz. 16.30