Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Koncert piosenek z płyty "Droga"

Kto podążał dziś z nami "Drogą", na pewno nie czuje się zawiedziony.
Wybrane piosenki, które stworzył ten artystyczny duet zostały wydane na płycie „Droga”, przez Stanisława Górkę. Tytułowa DROGA - to nie tylko popularny w latach 70-tych serial Sylwestra Chęcińskiego z Wojciechem Gołasem w roli głównej i kultową już niemal piosenką ABSOLUTNIE, ale także próba zapisu wieloletniej, czasem niełatwej współpracy artystycznej dwójki wybitnych artystów i niezwykłych osobowości: Wojciecha Młynarskiego - poety, autora tekstów i tłumacza, oraz Jerzego Derfla - pianisty, kompozytora, aranżera i akompaniatora.
Nastrojowy koncert Stanisława Górki i kompozytora Jerzego Derfla rozpoczęła piosenka „Dzieci Kolumba” a potem były inne utwory powstałe na przestrzeni niemal ćwierćwiecza: „Dwie gitary”, „Zeszycik z pierwszej klasy”, „Gruz do wywózki”, „Przetrwamy”, „Smutne miasteczko” i „Moskwa - Odessa”.
Zarówno Jerzy Derfel jak i Stanisław Górka wcielili się również w rolę gawędziarzy, opowiadali anegdoty i historie z życia artystów a także związane z nagranymi na tej płycie utworami.
Koncert brawurowo wykonany, dowcipny dialog między artystami a publicznością, na pewno długo pozostanie w sercach słuchaczy.

Umieszczono: 07.11.2017 r., godz. 14.32