Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Premiera "Więzi rodzinnych"

W sobotni wieczór 24 marca, na deskach GOK mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć najnowszą premierę przygotowaną pod kierunkiem artystycznym Bogusławy Oksza-Klossi.
"Więzi rodzinne" Daniela Gordona łączą dwa odległe gatunki - farsę i teatr psychologiczny; balansując na granicy slapsticku i tragedii, odkrywają niełatwe relacje czwórki bohaterek. Siłą przedstawienia są niewątpliwie znakomite umiejętności aktorskie wszystkich grających tu pań. Ich postacie są kreślone bardzo sugestywnie, konsekwentnie. Wszystkie składają się na barwny portret kobiecych charakterów.

W rolę nestorki rodu (Merylin) wcieliła się Aneta Kawka - znakomicie odnajdująca się zarówno w elementach farsowych, jak i trudnej scenie wyznania przed wnuczką gorzkiej prawdy o swoim toksycznym małżeństwie. Iwona Kupisiewicz, jako jedna z córek (Ellen), zagrała kobietę apodyktyczną, dumną, pełną cynizmu, jednocześnie niedojrzałą i zaniedbującą rodzinne relacje. Prawdziwą perełką okazała się brawurowa rola Kamili Kruk. Jej Barb - upośledzona córka Merylin - jest zarazem najbardziej komediową, ale też niezwykle przejmującą postacią tego dramatu. Najmłodszą z kobiet (Christie) gra Karolina Bilińska. Korzystając z oszczędnych środków aktorskich, tworzy obraz nieco trzpiotowatego podlotka; jednak znacznie mocniej stąpającego po ziemi i dojrzalszego niż jej matka - Ellen. Wszystkie kreacje sceniczne zasługują na uznanie, a spektakl z pewnością rozbawi i da do myślenia widzom, którzy zechcą uczestniczyć w kolejnych odsłonach "Więzi rodzinnych".

[galeria;344]]
Umieszczono: 27.03.2018 r., godz. 18.23