Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Słoneczny Piknik Sołectwa Nieporęt

Piękna pogoda i moc atrakcji pozwoliły cieszyć się wspaniałą imprezą, która w minioną sobotę odbyła się przy Gminnym środku Kultury.
Tegoroczny Nieporęcki Piknik Historyczny Sołectwa Nieporęt okazał się strzałem w dziesiątkę. Zainteresowanie tą imprezą przerosło nasze oczekiwania. Do dyspozycji uczestników stanęło wiele stoisk i atrakcji plenerowych, a wśród nich: rejsy tramwajem wodnym, zabawy z Teatrem pod Orzełkiem, zajęcia plastyczne, zjeżdżalnie dla dzieci, punkt ratownictwa medycznego, zabawy strażackie, miasteczko ruchu drogowego, a także prezentacje sceniczne. Odwiedził nas prawdziwy kataryniarz i klaun, który dla najmłodszych wyczarowywał balonowe cudeńka. Na plenerowej estradzie zaprezentowały się przedszkolaki oraz dzieci z Nieporęckiej podstawówki. Nie zabrakło także występów grup artystycznych z naszego Ośrodka Kultury: Echa Nieporętu, Młodzieży 50+, grupy wokalnej Dwa Kolory oraz dziewcząt ze Strefy Szefa. Wisienką na torcie był koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, który pomógł nam przenieść się w "szalone lata dwudzieste". Tak bowiem brzmiało hasło tegorocznego pikniku. Zgodnie z nim, na imprezie pojawili się goście w strojach nawiązujących do mody międzywojnia. W ten sposób udało nam się przywołać pierwsze lata wolności, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasi mieszkańcy mogli podziwiać wystawę dotyczącą tego okresu - przygotowaną przez Nieporęckie Stowarzyszenie Historyczne, a także uzyskać specjalnie bitą monetę okolicznościową. Uczestnicy mogli sprawdzić się w biegu na 100 metrów, a potem posilić się w naszej kawiarence. Wspaniałą imprezę zakończył rockowy koncert zespołu Parafrazers. Prezentacje sceniczne prowadzili pracownicy GOK - Iwona Kupisiewicz i Tomasz Mitrowski.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób oraz instytucji, które włączyły się w organizację tegorocznego Pikniku Sołeckiego - Wójtowi, radnym wsi Nieporęt, Sołtysowi i Radzie Sołeckiej, tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej, Nieporęckiemu Stowarzyszeniu Historycznemu, Szkole Podstawowej im. B. Tokaja, Gminnemu Przedszkolu w Nieporęcie oraz instruktorom i opiekunom grup występujących tego dnia na naszej scenie.

Szczególne podziękowania za udzielone wsparcie kierujemy do Mazowieckiego Centrum Pomocy Społecznej.


Umieszczono: 17.05.2018 r., godz. 13.38