Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Tegoroczne Święto Gminy Nieporęt za nami

Prawdziwie wakacyjna pogoda sprzyjała wspaniałej zabawie w plenerze. Wszyscy mieszkańcy naszej Gminy oraz goście, którzy 9 czerwca wybrali się do portu w Pilawie, mogli cieszyć się wieloma atrakcjami przygotowanymi w ramach Święta Gminy Nieporęt.
Całą imprezę rozpoczęła parada, której przewodziła warecka orkiestra wojskowa "Moderato". Prócz władz Gminy i Powiatu w paradzie uczestniczyły dzieci z nieporęckich przedszkoli i szkół, do których spontanicznie dołączyło się wielu dorosłych.

Na dużej scenie, już od godziny 14:30, nieprzerwanie prezentowali się artyści; zarówno rodzimi, jak i zaproszeni. Prócz przedszkolaków z Zegrza Południowego, Józefowa i Nieporętu oraz reprezentantów szkół podstawowych z Izabelina, Białobrzegów, Wólki Radzymińskiej i szkoły w Neporęcie, wystąpiły także zespoły folklorystyczne z Białorusi i Słowacji. W drugiej części prezentacji mogliśmy podziwiać talenty uczestników sekcji artystycznych Gminnego Ośrodka Kultury.

Dużym zainteresowaniem naszej publiczności cieszyły się koncerty zespołu M.I.G. oraz gwiazdy tegorocznego Święta - grupy Sound'n'Grace.

Najmłodsi znakomicie bawili się na dmuchanych zjeżdżalniach i innych urządzeniach do brykania. Wielką atrakcją okazały się pokazy i konkursy przygotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną z Nieporętu, Kątów Węgierskich i Wólki Radzymińskiej. Niespodziankę przygotowały też wojskowe jednostki z Białobrzegów i Wesołej, prezentując swoje pojazdy i sprzęt militarny.

Na zakończenie, z zapartym tchem, wszyscy spoglądaliśmy w niebo rozgwieżdżone fajerwerkami!


Umieszczono: 16.06.2018 r., godz. 13.01