Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

"Gałązka Rozmarynu" - spektakl "Teatru Obrzędowego" w Legionowskim Ratuszu i na festiwalu ARS 2018

Już niebawem nasi artyści wystąpią w Legionowie. Serdecznie zapraszamy.


„Teatr Obrzędowy” to wielopokoleniowa grupa pasjonatów, którzy od 2013 roku spotykają się w nieporęckim Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie pod artystyczną opieką Bogusławy Oksza-Klossi – aktorki, autorki adaptacji teatralnych, reżysera i dyrektora GOK – przygotowują spektakle oraz widowiska nawiązujące do kultury ludowej.
„Gałązka rozmarynu” to przedstawienie, którego premiera miała miejsce w listopadzie 2015 roku. Obecna odsłona jest wznowieniem, przygotowanym specjalnie w związku z obchodzoną właśnie setna rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Widowisko, w którym udział bierze blisko 40 aktorów, a rozpiętość wieku pomiędzy najmłodszym i najstarszym wykonawcą wynosi ponad 70 lat, zostało już tego lata zaprezentowane na niezwykle prestiżowym Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów ARS we Włocławku.
Festiwalowy wyjazd był znakomitą okazją do wymiany doświadczeń i zapoznania się z dorobkiem innych zespołów oraz zadzierzgnięcia nowych, ciekawych znajomości. Podróż i kilkudniowy pobyt we Włocławku umożliwił naszym aktorom uczestnictwo w towarzyszących Przeglądowi ARS imprezach i warsztatach.

Serdeczne podziękowania za udzielone nam wsparcie finansowe i pokrycie kosztów podróży Teatru Obrzędowego należą się Sołtysowi i Radzie Sołeckiej Nieporętu oraz Starostwu Powiatu Legionowskiego.

Tak bawili się nasi artyści:
Umieszczono: 29.08.2018 r., godz. 14.12