Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

KLUB Młodego Podróżnika - zakończenie sezonu 2019.

Trzydzieści sześć spotkań, dwie wycieczki i 140 Podróżników.
„KLUB MŁODEGO PODRÓŻNIKA - sezon 2019”

Z inicjatywy GMINNEGO OŚRODKA KULTURY w Nieporęcie w dniach 19 marca - 25 maja 2019 r. odbyły się zajęcia dla dzieci pod nazwą „KLUB MŁODEGO PODRÓŻNIKA - sezon 2019”. Sponsorem projektu była firma GAZ-SYSTEM S.A., zaś prowadzącą - podróżniczka i pilot wycieczek zagranicznych Beata Dubaniewicz, mieszkanka gminy Nieporęt, która podczas spotkań opowiadała dzieciom o swoich obserwacjach i przygodach zdobytych podczas egzotycznych podróży.
Misją „KLUBU MŁODEGO PODRÓŻNIKA” było wzbudzenia u dzieci zainteresowania światem, jego zróżnicowaną kulturą i bogactwem geograficznym. Projekt, jako pierwszy, i do tej pory jedyny o takiej tematyce na terenie gminy Nieporęt, spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem i uznaniem dzieci i rodziców. W spotkaniach wzięło udział ponad 140 dzieci! Każdy uczestnik otrzymał własną klubową legitymację, w której zbierał naklejki za udział w zajęciach, które dzięki wsparciu Sponsora – firmy GAZ-SYSTEM, były bezpłatne.
Spotkania „KLUBU MŁODEGO PODRÓŻNIKA” odbywały się w GOK Nieporęt oraz w pięciu filiach: Beniaminowie, Kątach Węgierskich, Stanisławowie Drugim, Wólce Radzymińskiej i Zegrzu. W każdym ośrodku zrealizowano sześć spotkań, każde o innej tematyce. Dzieci odbyły wirtualną podróż dookoła świata, odwiedziły Australię, Afrykę, Indie, Tajlandię, wyruszyły na Dominikanę szlakiem Krzysztofa Kolumba, a także wzięły udział w wycieczce autokarowej do Centrum Wielokulturowego w Warszawie, gdzie miały okazję osobiście poznać mieszkańców Afryki, ich kraje, a także wziąć udział w warsztatach nauki języka arabskiego.
Podczas zajęć „KLUBU MŁODEGO PODRÓŻNIKA” dzieci miały również niepowtarzalną okazję, aby spróbować jak smakuje indyjskie „mango lassi”, zobaczyć jak wyglądają tajskie pływające sklepy, przymierzyć oryginalny kapelusz z liści palmy kokosowej, poznać tajemnice australijskich kangurów i koali, zobaczyć drzewa mangrowe lub paradę humbaków.
Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz upominki od Sponsora.
Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie projektem planowana jest kontynuacja zajęć „KLUBU MŁODEGO PODRÓŻNIKA” w nowym roku rok szkolnym 2019/2020.
Serdecznie dziękujemy:
• Organizatorowi projektu - GMINNEMU OŚRODKOWI KULTURY w Nieporęcie oraz filiom
• Sponsorowi projektu - firmie GAZ-SYSTEM S.A. - za wsparcie finansowe oraz wspaniałe upominki dla uczestników zajęć
• Prowadzącej projekt - Beacie Dubaniewicz oraz firmie LM Promotion za wsparcie reklamowe


Umieszczono: 30.05.2019 r., godz. 16.45