Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Święto Gminny Nieporęt

Paradą sportową i zawodami w skateparku rozpoczęło się 8 czerwca w porcie w Nieporęcie Święto Gminy.
Ani burzowe chmury, ani deszcz nie przeszkodziły naszym mieszkańcom w radosnej zabawie podczas Święta Gminy Nieporęt, które, jak co roku, odbyło się w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym w Pilawie. Wójt Gminy Nieporęt – Maciej Mazur, witając wszystkich uczestników, przypomniał o niedawnej trzydziestej rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów, życząc mieszkańcom radości i dumy z polskiej wolności i demokracji. Imprezę zaszczycili swą obecnością przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Legionowie oraz odwiedzające nasz powiat delegacje z miast partnerskich chorwackiego miasta Čazma oraz ukraińskiego Kosiva. Relacje z miastami Kosiv oraz Čazma zostały nawiązane w ubiegłych latach na mocy porozumień o wzajemnej współpracy ekonomicznej i kulturalnej pomiędzy regionami.
W plenerze prezentowały się tutejsze kluby sportowe, które wraz z reprezentantami szkół i przedszkoli oraz władzami Gminy i zaproszonymi artystami otworzyły tegoroczne Święto wielką paradą, na czele której maszerowali bębniarze z zespołu Ritmo Bloco.
Tym razem, ze względu na niedawny Dzień Dziecka, organizatorzy zadbali o moc bezpłatnych atrakcji dla najmłodszych. Prócz cieszących się zawsze dużym powodzeniem dmuchawców, skręcanych balonów, stanowisk z malowaniem buziek, nie zabrakło także szeregu oryginalnych propozycji. Na terenie imprezy stanął Port Magiczny – interaktywny plac zabaw z różnego rodzaju urządzeniami, których obsługę objaśniali znakomici cyrkowcy. Dzieciaki chętnie uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, plastycznych oraz muzycznych, w ramach których mogły własnoręcznie lub z pomocą dorosłych wykonać proste instrumenty. Nie zabrakło także wielu konkurencji sportowych. Odbył się turniej siatkówki plażowej, na odważnych czekał park linowy oraz lekcje i zawody windsurfingowe, a miłośnicy jazdy na hulajnodze mogli sprawdzić się w konkursach zorganizowanych w skateparku. Dużym zainteresowaniem cieszył się czołg Leopard i pozostały sprzęt z jednostki wojskowej w Białobrzegach. Dorośli uczestnicy mogli posilić się grochówką, a na młodszych czekała wata cukrowa. Do dyspozycji mieszkańców stanęły także rozliczne stoiska z małą gastronomią, pamiątkami, zabawkami i rękodziełem artystycznym.
Na scenie prezentowali się młodzi artyści z nieporęckich szkół w Stanisławowie Pierwszym, Białobrzegach, Józefowie, Nieporęcie i reprezentanci Gminnego Ośrodka Kultury oraz zaproszone gwiazdy: promujący tradycję romską zespół Dromenca i discopolowy zespół Defis. Największe tłumy przed naszą scenę przyciągnęła jednak Patrycja Markowska, której koncert był zwieńczeniem tegorocznego święta. Na zakończenie imprezy niebo nad Zalewem Zegrzyńskim rozbłysło feerią sztucznych ogni. Po tak szalonej zabawie, uczestnikom i organizatorom marzą się już kolejne okazje do wspólnych pikników i plenerowych spotkań…
Tak wspaniała impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia sponsorów. Organizatorzy pragną podziękować zatem firmom GAZ-SYSTEM, Bericap, KK POL, Stal Service, Starostwu Powiatowemu w Legionowie właścicielom restauracji Zagłobianka oraz Hotelowi Widnsor w Jachrance.


Umieszczono: 13.06.2019 r., godz. 17.09