Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Październik miesiącem Seniora

Od wielu lat październik nieodmiennie kojarzy się z seniorami. To miesiąc, w którym w szczególny sposób chcemy pamiętać o osobach starszych i pokazać, że są dla nas ważne. Również w Gminnym Ośrodku Kultury nie zabraknie spotkań i wydarzeń adresowanych do najstarszych mieszkańców.

16 października o 16:00 zaprosimy wszystkich seniorów na „Baba Chanel czyli Jubileusz” – spektakl komediowy w reżyserii Bogusławy Oksza-Klossi, która od dwudziestu już lat prowadzi z sukcesem nieporęckie zespoły teatralne. W spektaklu inspirowanym twórczością rosyjskiego dramaturga Nikołaja Kolady wystąpią seniorzy z dwóch ościennych gmin – Nieporętu i Wieliszewa. Aktorska pasja i zainteresowanie sztuką pozwalają integrować lokalne środowisko, dając radość zarówno występującym, jak i widzom. Na widzów czekać będzie także słodki poczęstunek. Ułatwimy też dojazd na spektakl, fundując bezpłatny transport. Wstęp wolny.

19 października o 13:00 w GOK Nieporęt do wspólnej zabawy przy muzyce na żywo zaprosi Klub Seniora. Mile widziani są wszyscy członkowie Klubu oraz ci, którzy zamierzają doń teraz dołączyć. Klub działa bardzo prężnie, organizując spotkania, zabawy i wyjazdy kulturoznawcze, z których korzysta coraz więcej chętnych. Zapraszamy!
W GOK działają także dwa zespoły seniorskie, w których swoje wokalne talenty szlifują miłośnicy śpiewu. W nowym sezonie artystycznym rozpoczął już próby chór Echo Nieporętu. Alty, basy i soprany spotykają się w środy o 12:00 przy Dworcowej 9a. Chór jest otwarty na nowych uczestników i uczestniczki.

W październiku swój jubileusz świętować będzie Zespół Wokalny Młodzież 50+, który w tym roku obchodzi właśnie dziesięciolecie pracy artystycznej. Młodzież wraz z chórmistrzynią Martą Pniewską-Przygodzką zaprasza na koncert jubileuszowy. Uroczystość odbędzie się 8 października o godzinie 17:00 się przy Wolskiej 71a w filii GOK, w Stanisławowie Drugim. Wstęp wolny.
Umieszczono: 05.10.2021 r., godz. 15.13