Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Warsztaty kreowania słowa i dźwięku

Data: 29.10.2017 r., godz. 12.00
WARSZTATY KREOWANIA SŁOWA I DŹWIĘKU

Termin: 29 października 2017

godz. 12:00 – warsztaty dla dzieci (od 8 lat) i młodzieży

godz. 15:00 – warsztaty dla dorosłych

Warsztaty są bezpłatne.

Zapisać się można mailowo: kultura_nieporet@wp.pl lub telefonicznie: (22) 774 83 26Warsztaty kreowania słowa i dźwięku
Warsztaty ukierunkowane są na pracę nad głosem jako instrumentem i jego wyrazową funkcją; stanowią ważny etap w edukacji adeptów sztuki. Wiele ćwiczeń głosowych kładzie szczególną uwagą na pracę z oddechem, sonorystyką i agogiką w celu wyrobienia umiejętności modelowania, kreowania słowa i dźwięku w procesie emocjonalnego, wyrazowego przekazu intelektualnego.
Wiele ćwiczeń rytmicznych jest impulsem ku wewnętrznej mobilizacji i poszukiwaniu dodatkowej energii, niezbędnej do osiągnięcia właściwej interpretacji czystego wiersza czy też piosenki. Wszystko to odbywa się na przykładzie wybranych tekstów i piosenek lub też własnych improwizowanych kompozycji.

Prowadzący:
Wojciech Głuch – dyrygent, kompozytor i pedagog, ukończył warszawską Akademię Muzyczną, gdzie studiował grę na fortepianie i dyrygenturę chóralną. W latach 70-tych i 80-tych pracował w teatrach Warszawy i Polskim. Jako wieloletni kierownik muzyczny Teatru STS i Teatru Rozmaitości stworzył wiele kompozycji scenicznych. Jest także kompozytorem muzyki do musicali „Alicja w Krainie Czarów”, „Panna Tutli Putli”, „Czupurek”, „Kariera Alfa Omegi”, „Okno Mistrza Świata”, „Awantura w Piekle”, prezentowanych na scenach teatrów polskich i zagranicznych. Jest również autorem muzyki do seriali TV „Gazda z Diabelnej”, „Życie Kamila Kuranta”, „Królewskie Sny” i „Spokojne Lata”, a także kompozytorem muzyki do programów TV „Pan Profesor”, „Ta chwila na Teatr” oraz autorem kompozycji do telewizyjnych programów poetyckich z udziałem czołowych polskich artystów. Jest również twórcą wielu kameralnych utworów instrumentalnych i wokalnych. Obecnie współpracuje z Departamentem Muzyki, Teatru i Tańca w Goeteborgu, gdzie ceniony jest za wyjątkową wiedzę na temat pedagogiki wokalnej aktora. Wojciech Głuch prowadzi również polonijny zespół „Chorus Polonicus Gothoburgensis”. W 2013 roku został odznaczony Złotym Medalem za działalność międzynarodową w dziedzinie kultury.
Umieszczono: 30.09.2017 r., godz. 14.46