Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

TANGA WOLNOŚCI

Data: 14.10.2018 r., godz. 18.00
Koncert „Tango Wolności ” - ciesząc się odzyskaną niepodległością, w wykonaniu zespołu w składzie: Joanna Hort – wokal ; Łukasz Chrzęszczyk - fortepian ; Mateusz Szemraj - gitara ; Piotr Kopietz - bandoneon, narracja, kierownictwo artystyczne.

Muzycy zespołu sięgając do Historii Polskiej Piosenki, przypominają najpiękniejsze polskie tanga ostatnich 100 lat, tj. w od czasu odzyskania niepodległości Polski. Ich autorzy, jak Jerzy Petersburski czy Henryk Wars, byli nie tylko wybitnymi kompozytorami, lecz także wielkimi patriotami. Należeli do grona kompozytorów, którzy swą twórczość zapoczątkowali w niepodległej i wolnej już Polsce.
Zespół swoim repertuarem nawiązuje m.in. do czasów eleganckich kawiarni i klubów muzycznych oraz podwórkowych teatrów, gdzie Polacy po wielu latach życia pod zaborami, mogli swobodnie słuchać oraz tańczyć piękne i popularne do dziś, polskie Tango Wolności.
To co zespół wyróżnia, to nowe, autorskie aranżacje starych tangowych przebojów oraz niepowtarzalne brzmienie argentyńskiego bandoneonu połączone z dźwiękami fortepianu i gitary. Dopełnieniem całości jest wyjątkowy, żeński wokal oraz ciekawa narracja.

W programie koncertu m.in.: To ostatnia niedziela, Tango ilonga, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Już nigdy, Chryzantemy złociste, Odrobinę szczęścia w miłości, a także kompozycje własne zespołu.
Umieszczono: 10.10.2018 r., godz. 16.25