Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Bardzo wyjątkowy Dzień Kobiet w GOK

Data: 09.03.2019 r., godz. 16.00
Serdecznie zapraszamy na koncert z okazji Dnia Kobiet do Gminnego Ośrodka Kultury w Nieporęcie. Koncert odbędzie się w sobotę, 09 marca o godzinie 16.00. Wystąpią dla Państwa: solistka Nell Polgert – Martwijczuk i zespół Dwa Kolory. W repertuarze znajdą się najpiękniejsze arie operetkowe, przeboje dwudziestolecia międzywojennego oraz pieśni folklorystyczne.

Nell Polgert – Martwijczuk pochodzi z muzycznej rodziny, mama i jej siostry ukończyły konserwatorium w klasie fortepianu i gitary, dziadek był dyrygentem Opery w Poznaniu. Już od najmłodszych lat zachwycała się operą, jednak dopiero w dorosłym życiu postanowiła się spróbować swoich siła jako artystka operowa. W podjęciu tej decyzji pomogło spotkanie ze śpiewaczką Agnieszką Olszewską, która nakłoniła Nell do nauki w szkole muzycznej. Od września 2018 r., uczy się w klasie p. Olszewskiej, Od
września 2018 r., uczy się w klasie p. Olszewskiej, realizując czteroletni
program nauczania w dwa lata, występuje, jeździ na warsztaty operowe. W planach (2020 r.) obrona dyplomu PSM II stopnia w Inowrocławiu.
Prywatnie mama i babcia, prowadzi firmę, jest trenerem psów i przewodników, przez 11 lat uprawiała fryzjerstwo artystyczne. Występuje w teatrze amatorskim, interesuje się fotografią, skupia młodzież wokół siebie młodzież i dzieci realizując prywatnie różne projekty, uprawia sport, kocha podróże, poznawanie różnych kultur i pracę z psami.


Zespół „Dwa Kolory” powstał na początku 2018 roku. Działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Nieporęcie. Posiada w swoim repertuarze ponad trzydzieści piosenek będących dziedzictwem kultury narodów, wchodzących w skład Drugiej Rzeczypospolitej, która sto lat temu odzyskała niepodległość. Opiekunem artystycznym zespołu jest Piotr Romaniv.
Zespół swoimi występami podbija serca publiczności. W V Przeglądzie Pieśni Patriotycznej VIVA POLONIA organizowany przez Legionowskie Stowarzyszenie na Rzecz Kultury VIVA LARTE zespół otrzymał nagrodę specjalną Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka J. Piłsudskiego oraz wyróżnienie od Zarządu Okręgu Mazowieckiego Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka J. Piłsudskiego. Zespół jest również laureatem (3 miejsce) w konkursie Potyczki Wokalne Seniorów w Legionowie.

Umieszczono: 23.02.2019 r., godz. 15.21