Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wariacje Sceniczne

Instruktor: Anna Kutkowska
Instruktor: Bogusława Segiet
Termin zajęć: środa 16:30 - 18:30, zaczynamy 07 listopada.

Zapraszamy dzieci z klas I - IV na "Wariacje sceniczne" czyli teatr, taniec i śpiew.
Zaczynamy 07 listopada o godzinie 16.30.
Zajęcia mają na celu rozbudzenie wyobraźni najmłodszych Artystów, ośmielenie ich, oswojenie ze sceną i zachęcenie do pracy zespołowej.
Bazujemy na dziecięcej wrażliwości i spontaniczności, pomagamy eksponować te cechy, które są wartościowe i wspierają rozwój małego Człowieka.
Wykorzystana podczas zajęć żywa muzyka (pianino lub akordeon) wspomoże proces twórczy, rozbudzi w dzieciach poczucie rytmu i zachęci do wspólnych pląsów.
Każdy młody Artysta, głodne sztuki szeroko rozumianej, znajdzie podczas tych zajęć coś dla siebie: zaśpiewa, porusza się rytmicznie do muzyki, zamieni w baśniowego stwora, ale też stworzy wraz z rówieśnikami spektakl łączący każdy z powyższych elementów.
Zajęcia poprowadzą (wspólnie lub na zmianę) dwie profesjonalistki: multiinstrumentalistka i jednocześnie nauczycielka śpiewu - Bogusława Segiet oraz aktorka z wykształceniem tanecznym - Anna Kutkowska.

Anna Kutkowska 
Z wykształcenia – aktorka, z zamiłowania – reżyser.
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.
Ponadto: instruktor tańca ludowego (absolwentka Mazowieckiej Akademii Tańca i Teatru), trener dramy, a także doktorantka Polskiej Akademii Nauk (praca dotycząca roli tańca w Teatrze Obrzędowym).
Od 12 lat prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży, podczas których uwrażliwia młodych ludzi na sztukę i zaraża ich swoją pasją.
Prywatnie – mama Wandy i Gustawa, mieszkanka wsi mazowieckiej, zauroczona polską kulturą ludową.