Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Występ Strefy Podmiejskiej na deskach Teatru Studio

21 kwietnia na dużej scenie Teatru Studio będą się prezentowały najlepsze warszawskie młodzieżowe zespoły teatralne – zdobywcy prestiżowych nagród na najważniejszych stołecznych i ogólnopolskich festiwalach oraz przeglądach ruchu amatorskiego. Wśród nich Strefa Podmiejska z GOK.
2. Młodzieżowe Spotkania Teatralne 2015 w Teatrze Studio

Już po raz drugi, na dużej scenie Teatru Studio będą się mogły zaprezentować najlepsze warszawskie młodzieżowe zespoły teatralne – zdobywcy prestiżowych nagród na najważniejszych stołecznych i ogólnopolskich festiwalach oraz przeglądach ruchu amatorskiego.

Widzowie tegorocznej edycji Młodzieżowych Spotkań Teatralnych, organizowanych w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej, będą mieli okazję obejrzeć sześć niezwykle ciekawych spektakli, zrealizowanych w różnorodnych konwencjach i stylistykach; odwołujących się zarówno do klasyki dramatu, jak i do tekstów autorów współczesnych lub własnych.

Dzięki gościnności Teatru Studio, już 21 kwietnia, na jego deskach wystąpią: Teatr Park ze znakomitym, surrealistycznym spektaklem „BAM” według Daniła Charmsa, Karolina Dąbrowska z monodramem „Moda” – adaptacją wybranych wątków powieści Bohumila Hrabala „Postrzyżyny”, Strefa Podmiejska z mrożkowskim hitem „Na pełnym morzu”, Zespół artystyczny Stowarzyszenia Sztuka Nowa ze spektaklem teatru fizycznego „ARTYSTYA. Mechanika ucieczki”. Zobaczymy także autorskie przedstawienie Teatru Moralnego Niepokoju „Ania” oraz tragikomiczny spektakl Teatru Niesformatowanego pod tytułem „Czarna opera”.

21 kwietnia 2015 w godzinach 12:00 – 18:00 na dużej scenie Teatru Studio

Harmonogram: opisy spektakli tutaj

12:00 – 12:40 „Moda” Karolina Dąbrowska

13:00 – 13:45 „Na pełnym morzu” Strefa Podmiejska

14:00 – 14:25 „Ania” Teatr Moralnego Niepokoju

15:00 – 15:30 „Bam” Teatr Park

16:00 – 16:20 „Czarna opera” Teatr Niesformatowany

17:00 – 17:50 „Artysta. Mechanika ucieczki” Sztuka Nowa

Po każdym spektaklu zaprosimy widzów na rozmowę z twórcami oraz zaproszonymi na przegląd ekspertami. W tej roli m. in.: Łukasz Lewandowski i Janusz Majcherek

Młodzieżowe Spotkania Teatralne to projekt realizowany w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Razem z Teatrem Studio chcemy pokazać mieszkańcom Warszawy, że w ich mieście działają jedne z najlepszych w Polsce zespoły, których spektakle stanowią niezwykle interesującą propozycję kulturalną. 21 kwietnia, na dużej scenie Teatru Studio, pokażemy sześć znakomitych spektakli. Rezerwacja bezpłatnych miejsc ruszy niebawem. Zapraszamy!

Umieszczono: 17.04.2015 r., godz. 12.17