Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

LEŚNE PODCHODY

Z okazji Dnia Ziemi zorganizowaliśmy wyprawę do las.
Pomimo nie najlepszej pogody grupa dzielnych tropicieli przygód wyruszyła leśnym szlakiem z Nieporętu do Kątów Węgierskich. Pierwsza część wyprawy miała charakter edukacyjny, swoim doświadczeniem i wiedzą historyczno-przyrodniczą dzielił się leśniczy Gerard Hoja. Pomimo chłodu i gradu uczestnicy zdobyli  "najwyższy punkt geodezyjny". Mieli również okazję dowiedzieć się co nieco o odpowiedzialnej pracy leśniczego, jak również wysłuchać historii nieporęckich partyzantów, rozstrzelanych w 1944 r.  
Następnie dzieci przystąpiły do gry terenowej, w której musiały się wykazać zarówno umiejętnością pracy zespołowej, orientacją w terenie, wiedzą, celnością i wytrwałością. Impreza zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, w filii GOK w Kątach Węgierskich.


Ogłaszamy konkurs: poniżej znajduje się zaszyfrowana wiadomość. Na  osobę, która pierwsza nadeśle poprawne rozwiązanie czeka nagroda - LEŚNA ENCYKLOPEDIA ORNITOLOGICZNA NA PŁYCIE CD.  Prosimy o przesyłanie rozwiązań na adres mailowy kultura_nieporet@wp.pl

kapod-kacho-kady kate kato kafaj-kana kaza-kaba-kawa kai kana kanu-kadę
kalek kawspa- kania-kały, kazdro-kawo kaczas kaspę-kadza-kamy Kai kaskar-kabu
kaszu-kaka-kamy!


Kaza zastrzał-kaka-kami kapo-kadą-każaj-kacie Kai kako-kalej-kane-kago
Kali-kastu kaszu-kakaj-kacie.Umieszczono: 22.04.2015 r., godz. 15.51