Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Trzeci tydzień GAZ-System S.A. z Akcją Lato

w Nieporęcie
Trzeci tydzień GAZ SYSTEM S.A. z Akcją LAto w Nieporęcie rozpoczęliśmy od odwiedzin. Poniedziałkowym rankiem zagościła u nas Pani Ania ze swoja słodka menażerią. Były patyczaki, jaszczurki, myszy, pisklaki, króliki, jeże i piesek. A emocji co niemiara!!!! Przed południem to my udaliśmy się z wizytą do Urzędu Gminy. Tam przywitał nas pan Wójt, ugościł krówkami i oprowadził po urzędzie. Dzieciaki z rękami pełnymi gadżetów wróciły do GOK`u na trening karate

We Wtorek udaliśmy się do Stanisławowa Drugiego, gdzie na rozgrzewkę zawitaliśmy w filii GOK`u Pani Wiesławy. Następnie wyruszyliśmy na długo wyczekiwane kręgle do GRAHULI. Każdy mógł wypróbować swoich sił na prawdziwym torze, a byli też tacy którzy wpadli w szpony cymbergaja.

Tak nam się spodobało w Stanisławowie Drugim, że w środę również tam gościliśmy, tym razem w konkretnym celu gastronomicznym. Na początku był przepis, a po dodaniu mąki, drożdży i innych ingredientów powstały pyszne i niepowtarzalne drożdżowe wypieki. Ślicznie dziękujemy pani Wiesi z filii GOK ze Stanisławowa Drugiego za zorganizowanie warsztatów kulinarno - tanecznych. Palce lizać.

We czwartek udało nam się dotrzeć do Portu Pilawa-Nieporęt, gdzie po intensywnej rozgrzewce oddaliśmy się czystej rekreacji w wodzie i na plaży. Gościliśmy również na pysznej pizzy z Pizzeri Dolce Vita, którą ufundował nam pan Krzysztof Kostro. Serdecznie dziękujemy.

Akcentem francuskim zakończyliśmy trzeci tydzień nieporęckiej Akcji Lato. Gościliśmy również dzieci z Zegrza Południowego. Wszyscy meli okazję przekonać się, że język obcy to nic strasznego, a dogadać można się, nawet bez znajomości wielu słówek. Robiliśmy też koszulki z symbolami Francji, głównie w kolorach bleu-blanc-rouge, zjedliśmy pyszne babeczki, posłuchaliśmy francuskich piosenek, a na koniec była sesja zdjęciowa pt. Asterix i Obelix. A la prochaine...
Umieszczono: 17.08.2015 r., godz. 15.04