Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Programowanie MATPLANETA

Podczas naszej pracy opieramy się na znanej z zajęć matematycznych koncepcji Math Circle - odpowiednio dostosowanej do zajęć programistycznych. Na zajęciach realizujemy projekty w całości oparte o nasz autorski program nauczania, opracowany przez naszych programistów.

Uczymy zasad programowania, poznawania i tworzenia algorytmów. Dziecko podczas naszych zajęć może spotkać się z wieloma popularnymi i szeroko wykorzystywanymi narzędziami i językami programowania - wśród których znajdują się zarówno środowiska edukacyjne (m.in. Scratch, Kodu Game Lab., Microsoft Small Basic, czy Minecraft Education Edition) jak i profesjonalne języki - Python, Java, JavaScript, Visual Basic.NET, czy C# (w Unity).

Język programowania jest dla programisty jedynie narzędziem pracy. Nasi uczniowie poznają wiele języków, aby umieć z programowania wyciągnąć to, co uniwersalne i móc w przyszłości programować niezależnie od tego, jakiego języka będą musieli użyć.

Programowanie komputerów to również nauka konsekwencji. Programy komputerowe muszą mieć określona składnię – jeżeli jej się nie stosuje nie osiągnie się odpowiedniego efektu, a więc konieczna jest żelazna konsekwencja. I cierpliwość. Bo gdy się popełni błąd – trzeba żmudnie przeanalizować kod i znaleźć go.

Zajęcia te nie są skierowane dla dzieci szczególnie uzdolnionych informatycznie. Są dla każdego – tak jak nauka angielskiego jest dla każdego. Gdyż to czego uczymy to po prostu sposób komunikowania się z komputerem – uczymy nowego języka.

Gminny Ośrodek Kultury Nieporęt, poniedziałek godz. 17:15